Instytut DERMINA Piła

Nowość na polskim rynku kosmetologicznym - Danne DMK

 http://www.dannepoland.pl/pl/tradzik/ 

Fenomenalna linia kosmetyczna opracowana przez Amerykańskiego naukowca w dziedzinie biologii i chemi - Danne Montague King.

Składniki produktów Danné Montague King działają bezpośrednio na komórki skóry systematycznie, powodując łańcuch reakcji, co pomaga w rozwiązywaniu głębszych problemów oraz poprawia jej funkcjonowanie.

Produkty marki Danné posiadają stopień farmaceutyczny, czyli stopień wyższy niż standardy kosmetyczne. Oznacza to, że w procesie produkcji stosowane są składniki najbardziej czyste, pod względem botanicznym, które są bardziej stężone i posiadają wyższą klasę w porównaniu do składników stosowanych w kosmetykach ogólnodostępnych, działających na wierzchnią warstwę skóry.

Danné SIĘGA do SEDNA sprawy.

Produkty marki Danné zarówno te przeznaczone do stosowania w domu jak i te do profesjonalnego zastosowania są wytworzone na bazie farmakologicznie czystych składników botanicznych takich jak: owoce, rośliny, korzenie, gatunki kory, itp. Oznacza to, że taki produkt jest odpowiedni dla wszystkich stanów i rodzajów wrażliwości skóry.

                            

Czteroetapowy Program

> Usunąć > Odbudować > Chronić > Utrzymać

Powyższe formuły są stosowane progresywnie jako narzędzia w procesie poprawy kondycji skóry.

Najczęściej wystarczy wykonać 3-4 zabiegi DANNE w odstępach 2 tygodni by pozbyć się większości zmian trądzikowych i głęboko oczyścić skórę

Metoda Danne osiąga fenomenalne rezultaty w walce z:

 • Trądzikiem pospolitym,
 • Trądziku rożowaty,
 • Przebarwieniami skóry,
 • Głębokimi zmarszczkami,
 • Popękanymi naczynkami.

CENY ZABIEGÓW DANNE MK 150-170zł

CZYM JEST TRĄDZIK?

Trądzik jest chronicznym stanem zapalnym gruczołu łojowego charakteryzujący się zaskórnikiem (wągrem) - zmiana pierwotna - guzkami skórnymi, większymi i mniejszymi pęcherzykami, a także cystami i bliznami. Trądzik jest dolegliwością gruczołów łojowych (retention hyperkeratosis).

Istnieją cztery czynniki etiologiczne (wywołujące chorobę), które przyczyniają się do powstawania trądziku:

 • Nadczynność gruczołów łojowych,
 • Androgeny,
 • Keratyna,
 • Bakterie i wywołane przez nie stany zapalne.

Przyczyn przetłuszczającej się cery o charakterze trądzikowym jest wiele.

Trądzik może być dziedziczny lub może mieć podłoże genetycznym. Powstaje też jako wynik działania kilku czynników:

 • Wahania hormonów,
 • Stres,
 • Lekarstwa,
 • Gorący i wilgotny klimat,
 • Składniki niektórych kosmetyków, które podrażniają skórę i zatykają pory.

Trądzik różowaty

W początkowej fazie trądzika różowatego produkty Danné skutecznie zapobiegają dalszemu rozwojowi tej dolegliwości, przy jednoczesnej pielęgnacji cery objętej tą chorobą.


Trądzik pospolity jest chorobą skóry, która wiąże się z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych i rogowaceniem ujść mieszków włosowych w okresie pokwitania. Nadmierne wydzielanie łoju oraz działanie bakterii beztlenowych powodują powstawanie pierwszych objawów trądziku: zaskórniaków, grudek, krostek, torbieli ropnych (będących efektem ucisku i stanów zapalnych).
Choroba często ma podłoże genetyczne i posiada różne postaci: od trądziku młodzieńczego, po ropowniczy, skupiony, aż po bliznowcowy.
LECZENIE
Leczenie trądziku to długotrwały proces wymagający cierpliwości. Zdarza się, iż choroba utrzymuje się przez kilka lat, ustępując dopiero między 20 a 30 rokiem życia, a czasem później.
Nie leczony pozostawia przebarwienia i blizny na całe życie. Leczeniem trądziku zajmuje się lekarz dermatolog.
W gabinecie kosmetycznym zabiegi przeciwtrądzikowe mają profesjonalnie oczyścić skórę, unormować produkcję łoju (ale nie odtłuszczać skórę), zapobiegać reakcjom zapalnym i tworzeniu się ewentualnych blizn oraz nawilżyć skórę.
Po zlikwidowaniu stanu zapalnego i udrożnieniu gruczołów, problemem mogą być blizny i przebarwienia potrądzikowe, w których zwalczaniu proponujemy szereg zabiegów; są to m.in.: mikrodermabrazja diamentowa i korundowa oraz eksfoliacje kwasami owocowymi.
Stosowanie się do zaleceń lekarza  oraz systematyczny przebieg terapii to recepta na sukces w zwalczeniu trądziku!

Polecamy zabieg DERMIKI przeznaczony dla skóry trądzikowej CONTRA ACNE.
CONTRA ACNE  
ZABIEG PRZECIWTRĄDZIKOWY 
Efekty widoczne po zabiegu:
 • oczyszczenie, zmatowienie, wygładzenie i wyrównanie kolorytu skóry,
 • złagodzenie podrażnień i przyspieszenie wysuszania wyprysków trądzikowych,
 • nawilżenie, odświeżenie i poprawa kondycji skóry.
Efekty widoczne po serii zabiegów:
 • zmniejszenie łojotoku,
 • redukcja ilości wyprysków,
 • odblokowanie ujść gruczołów łojowych.
Zabieg wykonywać w serii 8–10 zabiegów co 4–5 dni w zależności od nasilenia zmian o charakterze trądzikowym. Najlepiej wykonywać go po zabiegu oczyszczającym lub ich serii.
 
Zabieg do skóry z objawami trądziku młodzieńczego i łojotoku, ze skłonnością do powstawania wyprysków.
W zabiegu wykorzystano składniki o potrójnej aktywności przeciwbakteryjnej, które ograniczają wzrost bakterii:
a)Propionibacterium acnes
b)Staphylococcus epidermis
c)Corynebacter ecnes
Poza tym zastosowano inhibitor enzymu 5-a-reduktazy, który hamuje powstawanie stanów zapalnych gruczołów łojowych, substancje keratolityczne ograniczające tendencję do czopowania ujść gruczołów łojowych i przywracające równowagę między powstawaniem a złuszczaniem się warstwy rogowej naskórka oraz łagodzące podrażnienia. Są to salicylany, aktywne fizjologicznie witaminy A + B3 i sole cynku, alantoina, d-pantenol i kwas glicyretynowy. Zastosowane w zabiegu składniki aktywne działają zarówno na skutki, jak i przyczyny problemów z cerą trądzikową. Dlatego jest on bardzo skuteczny, szczególnie w seriach.
Z naszych doświadczeń wynika, że bardzo dobre efekty daje seria zabiegów CONTRA ACNE przed serią AHA-Eksfoliacji.

Leczenie trądziku pospolitego IPL-em


Przed serią zabiegów                        Po serii zabiegów
 
Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek). Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL , niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian - 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.
Zalecana jest seria 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie.
Przeciwwskazania:
 • osoby u których występuje nadwrażliwość na światło
 • osoby stosujące leki światło-uczulające (antybiotyki, isotretynoinę)
 • kobiety w ciąży
Leczenie trądziku różowatego i rumieni IPL-em


Przed serią zabiegów                  Po serii zabiegów

Kuracja polega na serii naświetlań laserem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia znaczącej poprawy.
Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają.
Jest to seria ok. 4-5 naświetlań. Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jednak jeśli jest taka potrzeba to serię należy powtórzyć np. za pół roku.
Uwaga !!!
Chorzy z trądzikiem różowatym powinni unikać jedzenia bardzo gorących, pikantnych potraw, unikać picia gorącej, mocnej herbaty czy kawy oraz alkoholu. Wszystkie wymienione czynniki nasilają i tak już zaburzoną grę naczyniowo-ruchową i zaostrzają przebieg choroby. Poza tym skóra z trądzikiem różowatym wymaga używania bardzo delikatnych, łagodnych kosmetyków.
Kremy powinny być pozbawione barwników i substancji zapachowych.