Instytut DERMINA Piła


Ratunkiem dla przerzedzonych brwi, brwi o nierównej linii lub brwi opadających czy niesymetrycznych jest makijaż permanentny.

Brwi lekko przerzedzone wystarczy uzupełnić dorysowując pojedyncze włoski. Brwi mocno przerzedzone można uzupełnić metodą ciania lub włosa. Nową linię brwi (dla brwi nieistniejących lub przy ich podniesieniu) najlepiej wykonać metodą cienia (ewentualnie połączyć obie techniki). 

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu permanentnego wykonuje się bardzo dokładny rysunek próbny, który jest akceptowany przez klientkę. 

Makijaż permanentny utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 2 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.


Przed zabiegiem                                Miesiąc po zabiegu-metoda cienia
                                             

Przed zabiegiem                                         Miesiąc po zabiegu-metoda włosa

W zależności od rozległości wykonanie makijażu permanentnego może trwać od 60 minut do 3 godzin. W ciągu kilkunastu dni po zabiegu makijaż ulega rozjaśnieniu i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie - korekta. W Instytucie pracujemy na profesjonalnym urządzeniu wysokiej klasy zapewniającym całkowitą sterylność i komfort. Stosowane przez nas pigmenty są przebadane i posiadają niezbędne certyfikaty, charakteryzują się pięknymi kolorami.


Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami proponowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
W ciągu kilkunastu dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do około 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

  • infekcja
  • ciąża
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • przyjmowanie leków sterydowych

Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza.

Cena zabiegu

Brwi metodą cienia 600zł

Brwi metodą włosa 800zł

Uzupełnianie ubytków brwi od 250zł

W cenę zabiegu wliczona jest druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.