Urządzenie wytwarzające RADIO FREQUENCY (Fale Radiowe) w celach odmładzających i wyszczuplających wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości. Jest to urządzenie bipolarne, które dociera do tych partii, na które chcemy działać: do skóry właściwej gdy chcemy efektu ujędrnienia i wygładzenia skóry albo również do tkanki podskórnej gdy chcemy wyszczuplić dany obszar ciała. Metoda ta do tej pory zarezerwowana dla chirurgii plastycznej, dermatologii i fizjoterapii przebojem zdobyła wymagający rynek kosmetyczny.

Odmładzanie twarzy, szyi i dekoltu

W trakcie zabiegu pod wpływem działania pola elektromagnetycznego zachodzi zjawisko polaryzacji wywołujące ruch i wibrację jonów, atomów i cząsteczek. Następuje uporządkowanie struktur kolagenu i elastyny. Na skutek tarcia cząsteczek wydziela się ciepło endogenne i wywołuje selektywne ogrzanie tkanek do temp. 45-55 st. C. Pod wpływem energii cieplnej włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, a następnie napięciu. Powoduje to uruchomienie funkcji regeneracji, pobudzenie fibroblastów oraz stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Skóra odzyskuje jędrność, wyraźnie poprawia się jej napięcie i owal twarzy. Zmarszczki i bruzdy ulegają wypłycaniu. Pod wpływem ciepła zwiększa się również przepuszczalność błon komórkowych, a co za tym idzie absorpcja aktywnych preparatów użytych w trakcie zabiegu – radioforeza.RF nie tylko likwiduje objawy starzenia się, ale działa również zapobiegawczo zwiększając gęstość, jędrność  i odporność skóry.

Odchudzanie i modelowanie sylwetki za pomocą fal radiowych

Ze względu na to że tkanka tłuszczowa ulega silniejszemu przegrzaniu niż mięśniowa zabiegi z udziałem RF doskonale modelują i wyszczuplają sylwetkę. Pod wpływem dostarczanej energii cieplnej następuje zjawisko termolipolizy polegające na selektywnej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez obkurczenie objętości komórek. Nie bez znaczenia jest to, że na skutek działania fal radiowej zwiększa się przepływ krwi poprawiający dotlenienie i odżywienie skóry. Przyspieszeniu ulega również przemiana materii (przy podwyższeniu temp. o 1 st. C wzrost o 3,6 %) co korzystnie wpływa na odtoksycznienie organizmu i usprawnienie układu limfatycznego. Proces ten przyspiesza redukcję cellulitu i widocznie wygładza strukturę skóry. Dzięki radioforezie wchłaniane są substancje redukujące cellulit i miejscowe otłuszczenia oraz  ujędrniające skórę. Zabiegi są całkowicie bezbolesne.