Instytut DERMINA Piła

W Instytucie Kosmetycznym D E R M I N A w celu usuwania przebarwień proponujemy następujące zabiegi:

 • mikrodermabrazja diamentowa i korundowa
 • Cosmelan
 • rozjaśnianie kwasami MediDerma
 • mezoterapia BDR
 • laseroterapia IPL
 • Mikroliza
LASEROTERAPIA IPL

Światło lasera IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie.


Najlepsze efekty uzyskujemy w leczeniu:

 • piegów
 • plam soczewicowatych
 • przebarwień polekowych, posłonecznych
 • ostudy
    • Należy wiedzieć, że:
 • należy być przygotowanym, że przebarwienie nabierze ciemnego koloru " gorzkiej czekolady"
 • następnego dnia po zabiegu rozpocznie się proces łagodnego złuszczania i będzie on trwał około 2 tygodnie
 • zalecana jest seria minimum 3-5 zabiegów powtarzanych co około 3- 4 tygodnie
 • nie należy narażać skóry miesiąc przed, po ani podczas trwania leczenia na promienie słoneczne, czy też solarium
 • należy również stosować kremy rozjaśniające i kremy z wysokim filtrem

CENNIK
Usuwanie przebarwień pigmentacyjnych IPL-em:

Nos 60zł

Policzki 150zł

Czoło 100zł

Dłonie 200zł

Twarz 200zł

Twarz i szyja 300zł

Twarz, szyja i dekolt 400zł


MIKROLIZA


Metodą Mikrolizy usuwa się pojedyncze, oporne przebarwienia. Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie i zależy od powierzchni zabiegu (30min./100zł, do zabiegu należy doliczyć cenę jednorazowej sondy 10zł).

Rozjaśnianie przebarwień  kwasami MediDerma

Lactipeel + Skin Powder

 

Dermatologiczny piling powierzchowny. Zawiera kwas mlekowy, stabilizowany dimetyloaminoetanolem (DMAE). Kwas mlekowy jest składnikiem otrzymywanym naturalnie w procesie fermentacji mleka. Posiada właściwości złuszczające. Nawilża, pomaga utrzymać fizjologiczne pH skóry i przyciąga cząsteczki wody już obecne w skórze w kierunku powierzchni. Ponadto stymuluje syntezę ceramidów. Kwas mlekowy działa wybielająco, wyrównuje kolor skóry, zwiększa równomierne rozproszenie ziaren melaniny. Działa antyoksydacyjnie. Dodatkowo hamuje działanie tyrozynazy. Kwas mlekowy jest pomocny w terapii trądzika - rozpuszcza cement międzykomórkowy, odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju. Dodatkowo rozkłada triglicerydy do wolnych kwasów tłuszczowych poprzez hamowanie lipaz uwalnianych przez P. acnes. Lactipeel jest zalecany w terapii przebarwień (melazma), fotostarzenia, odwodnionej skóry, wiotkości, zmarszczek, trądziku, przy skórze zmęczonej i matowej. Lactipeel, dzięki żelowej postaci, wysokiemu stężeniu kwasu i optymalnemu pH pozwala na powolną penetrację w głąb skóry bez wywoływania podrażnień. Widoczne efekty poprawy kondycji skóry są możliwe do osiągnięcia w krótkim czasie, bez dłuższej regeneracji. Może być stosowany latem. W terapii przebarwień szczególnie polecany jest w połączeniu z witaminą C.

Dodatek do pilingów Bleaching K Powder dostarcza skórze aktywnych składników w dużym stężeniu. Posiada postać proszku, który jest dodawany do pilingów w żelu (Mandelac, Azelac, Argipeel, Pyruvic Peel). Polecany dla skóry dojrzałej i jako kuracja na przebarwienia. Zawiera składniki o właściwościach wybielających, takie jak:
Kwas kojowy, który hamuje melanogenezę. Ma działanie bakteriostatyczne i fungistatyczne korzystne w leczeniu trądzika. 
Stymulator wchłaniania Cosmoperine i zwiększa penetrację innych składników aktywnych.


Lactipeel MediDerma + Skin Powder    160 zł


COSMELAN - najskuteczniejsza terapia wybielająca przebarwienia
 Przed zabiegiem                            Miesiąc po zabiegu
Przed zabiegiem                                        Miesiąc po zabieguPrzed zabiegiem                                    Miesiąc po zabiegu

Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do kosmetyczki.
Być może próbowali Państwo różnych mniej lub bardziej skutecznych zabiegów redukujących te plamy.
Od niedawna jest dostępny w Polsce zabieg o nazwie Cosmelan, który w około 98% przypadków (na podstawie przeprowadzonych badań) usuwa lub znacznie redukuje przebarwienia, nawet te zadawnione, istniejące wiele lat. Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry. 
Według obecnie dostępnej światowej wiedzy jest to najskuteczniejszy zabieg usuwający przebarwienia na twarzy różnego pochodzenia i jednocześnie daje doskonały efekt odmładzający skórę

Mechanizm działania

Mechanizm działania COSMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika skóry). Kilka z substancji obecnych w COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. COSMELAN jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą z terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

Zalety

- Zawiera czynniki rozjaśnijące o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy.) 
- Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. 
- Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma
 
- Bezpieczny. 
- Może być wykonywany o każdej porze roku, ale wymaga stosowania kremów z filtrem minimum 30
- Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.
- Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory. 
- Stymuluje odnowę kolagenu. 

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji COSMELAN. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry plamy znikają po 8 do 10 dniach. Pacjent kontynułuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN 2. Osoby o jasnej karnacji - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Pełen efekt zabiegu COSMELAN jest widoczny po miesiącu, ale kosmetyki domowe należy stosować 3 miesiące. Czasami należy wykonać 2 zabiegi, ale prawie zawsze kończy się na jednym.

Przebieg kuracji

Podczas pierwszej wizyty kosmetyczka zapoznaje klienta o zasadach działania i etapach zabiegu. Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych (minimum3 tygodnie- krem Cosmelan 2). Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie! Jeśli leczenie preparatem COSMELAN 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać zniweczone . U niektórych osób kuracja kremem COSMELAN 2 musi zostać przedłużona, aby osiągnąć pełny efekt.

Skóra po zabiegu

W trakcie pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to normalna reakcja po zabiegu COSMELAN. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Klient powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym .

Rezultaty

Stan skóry poprawia się po tygodniu od rozpoczęciu kuracji COSMELAN. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry ( fototyp IV i V ) plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji ( fototyp I i II ) i fototyp III - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Cena zabiegu w gabinecie wraz z terapią domową (krem Cosmelan 2) - 1400 zł 
Cena dodatkowego kremu Cosmelan 2 - 540 zł


PEELINGI CHEMICZNE

Peeling glikolowy AHA-EKSFOLIACJA (do stosowania wyłącznie przez osoby posiadające CERTYFIKAT AHA-EKSFOLIACJI)

Przed serią zabiegów            Po serii zabiegówPrzed serią zabiegów                                Po serii zabiegów
Efekty przy przebarwieniach:
 • w przypadku przebarwień typu posłonecznego, plam wątrobowych i starczych, uzyskujemy wyraźne rozjaśnienie plam.

AHA-Eksfoliacja to zabieg złuszczania i usuwania suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą stężonego kwasu glikolowego.
Jest to bezbolesna, nieinwazyjna, bezpieczna metoda, której efekty widoczne są natychmiast!
Nie bez znaczenia jest także fakt, że zaraz po zabiegu można bez skrępowania pokazać się otoczeniu.
Zabieg może być przeprowadzony jedynie w gabinecie kosmetycznym przez kosmetyczkę przeszkoloną przez firmę Dermika 
po uprzednim przeprowadzeniu wstępnej kuracji domowej.
Dzięki usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka następuje głębokie oczyszczenie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizacja, odświeżenie, rozjaśnienie oraz wygładzenie.

Zawiera:
 • Kwas glikolowy – związek z grupy alfa-hydroksykwasów o silnym działaniu złuszczającym.
 • Usuwa martwe komórki warstwy rogowej naskórka, reguluje odnowę komórkową, poprawia nawilżenie,
 • intensywnie wygładza powierzchnię naskórka.
 • Wyciągi z aloesu – znany ze skuteczności w łagodzeniu podrażnień i silnych własności nawilżających.
 • Wyciąg z cytryny – znany z własności rozjaśniających, nawilżających i poprawiających wygląd cery.
Wszechstronność zabiegu AHA-Eksfoliacja sprawia, że działa skutecznie w przypadku skóry suchej i tłustej, młodej i dojrzałej,
jest pomocny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
 
Zabiegi należy wykonywać w serii.
Cena zabiegu              90zł

Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco-regenerującym na twarz, szyję i dekolt do każdego rodzaju cery, również tej najbardziej delikatnej, również naczynkowej. Peeling migdałowy nie zwiększa wrażliwości skóry na działanie słońca i jako jedyny peeling chemiczny może być wykonywany także w okresie letnim 

Daje efekt silnie odświeżający, nadaje skórze młody i zdrowy wygląd, w okresie letnim o równomierną i aksamitną opaleniznę.


Przed serią zabiegów                Po serii zabiegówPrzed serią zabiegów   Po serii zabiegów

Peeling migdałowy     130 zł
 
LASEROTERAPIA IPL

Światło lasera IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie.


Najlepsze efekty uzyskujemy w leczeniu:

 • piegów
 • plam soczewicowatych
 • przebarwień polekowych, posłonecznych
 • ostudy
 • tatuaży 
   
  Należy wiedzieć, że:

 • należy być przygotowanym, że przebarwienie nabierze ciemnego koloru " gorzkiej czekolady"
 • następnego dnia po zabiegu rozpocznie się proces łagodnego złuszczania i będzie on trwał około 2 tygodnie
 • zalecana jest seria minimum 3-5 zabiegów powtarzanych co około 3- 4 tygodnie
 • nie należy narażać skóry miesiąc przed, po ani podczas trwania leczenia na promienie słoneczne, czy też solarium
 • należy również stosować kremy rozjaśniające i kremy z wysokim filtrem

Usuwanie zmian pigmentacyjnych laserem IPL

Nos 60zł

Policzki 150zł

Czoło 100zł

Dłonie 200zł

Twarz 200zł

Twarz i szyja 300zł

Twarz, szyja i dekolt 400zł

Przebarwienia

Nieregularne plamki o różnym stopniu zabarwienia od lekkiej pomarańczy do ciemnego brązu, pojawiają się najczęściej na czole, policzkach, w okolicach ust czy dłoniach. Ich powstanie jest wynikiem zaburzeń wydzielania melaniny w naszej skórze. Z reguły mamy do czynienia z piegami, ostudą, plamami wątrobowymi, czy przebarwieniami posłonecznymi.

Przebarwienia to uciążliwy defekt kosmetyczny - ujmujący piękna naszej skórze. Dzięki połączeniu dermatologii z medycyną estetyczną oraz zabiegami kosmetycznymi skutecznie uwalniamy skórę od tych drobnych niedoskonałości.

Wyboru właściwej metody usuwania przebarwień dokonuje kosmetyczka poprzedzającej zabieg. W zależności od rodzaju przebarwień zaleca się wykonanie jednago lub serii zabiegów. Warto zaznaczyć, że dodatkowym plusem zabiegów usuwania przebarwień jest także ogólna poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i ujednolicenie jej koloru. W czasie trwania kuracji usuwania przebarwień nie powinniśmy korzystać z solarium jak również unikać słońca.

Sprawdzona kosmetyczka - Piła, ul. Wierzbowa 23

CENNIK

Zabieg COSMELAN w gabinecie wraz z terapią domową (krem Cosmelan 2) - 1400 zł 
Dodatkowy krem Cosmelan 2 - 540 zł