Instytut DERMINA Piła

Instytucie Kosmetycznym D E R M I N A wykonujemy szereg skutecznych zabiegów antycellulitowych i redukujących otyłość miejscową. Najskuteczniejsze są terapie łączone: elektrostymulacja w głębokim cieple podczerwonym, masaż próżniowy poprzedzony rozgrzaniem skóry i tkanki tłuszczowej w głębokim cieple podczerwonym oraz najnowszy zabieg Liposukcji Ultradźwiękowej (kawitacyjnej).
LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA (KAWITACYJNA)
Letnia promocja -30% na zabiegi liposukcji ultradźwiękowej!

Liposukcja ultradźwiękami o niskiej częstotliwości jest jedyną alternatywą dla zabiegów liposukcji chirurgicznej.

 
 
Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna)?
 
ULTRADŹWIĘKI 40Khz - o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. uda, brzuch, talia, biodra, ręce, okolice kolan. Metoda jest skuteczna u osób z otyłością miejscową redukując tkankę tłuszczową w miejscach z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami, nie należy jej stosować jako formy leczenia nadwagi.
Pod wpływem ultradźwięków dochodzi do trwałego uszkodzenia komórek tłuszczowych, a co za tym idzie - likwidacji cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej , która następnie jest usuwana z organizmu z wyniku procesów metabolicznych. Po zabiegu kawitacji ultradźwiękowej w celu usprawnienia usuwania uwolnionego tłuszczu zaleca się zastosowanie drenażu limfatycznego, elektrostymulacji oraz radiofrekwencji RF (fala radiowa) lub sonoforezy,która ujędrni skórę.

Efekty kawitacji ultradźwiękowej można porównać nawet do chirurgicznej liposukcji. Wykonanie serii zabiegów pozwala na zmniejszenie numeru noszonych ubrań już o 1 do 2 rozmiarów, natomiast w obwodzie można stracić aż 6 centymetrów. Trzeba zaznaczyć, że metoda ta jest zupełnie bezinwazyjna, podczas gdy typowa liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, wykorzystującym falę ultradźwiękową o niskiej częstotliwości w celu dokonywania zmian w zakresie modelowania sylwetki oraz zwalczania cellulitu. 
 
Metoda ta ma zastosowanie głównie przy redukcji lokalnego otłuszczenia i cellulitu, podnoszenia i wyszczuplania pośladków, redukcji bryczesów, a także odchudzania wewnętrznej strony ud i ramion.
 

Zabiegi najczęściej wykonywane są na:

 • dolnej części pleców
 • brzuchu
 • pośladkach
 • udach
 • łydkach
 • ramionach

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?

Zazwyczaj efekt widoczny jest już po pierwszym lub jednym z pierwszych zabiegów serii. Dla pełnego efektu należy wykonać określoną ilość serii zabiegów (4 - 10 zabiegów co 7 dni). Wówczas rezultaty mogą być porównywalne z alternatywnymi bardziej inwazyjnymi zabiegami odchudzającymi i redukującymi tkankę tłuszczową.

Czas zabiegu zależy od powierzchni ciała poddanej zabiegowi i wynosi od 30 do 90 minut.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • rozrusznik serca
 • słaba krzepliwość krwi
 • nosicielstwo HIV
 • przepuklina
 • przebywanie w środowisku zawierającym różne toksyczne opary, np. środki ochrony roślin w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem
 • łuszczyca i inne choroby skóry
 • zapalenie żył
 • choroby nowotworowe
 • z zabiegu muszą też zrezygnować osoby z niewydolnością wątroby, która mogłaby sobie nie poradzić z syntezą rozbitej tkanki tłuszczowej.
 • stany gorączkowe i podgorączkowe organizmu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem zaleca się wypić ok. 1l wody.

Czy same zabiegi pozwolą uzyskać wymarzoną sylwetkę?

Zabiegi pomagają pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że prawdziwy sukces to połączenie tych zabiegów z odpowiednią dietą oraz zwiększeniem aktywności fizycznej. Wprowadzenie zdrowej zasady picia około 2,5 litra wody dziennie pozwoli szybciej pozbyć się rozbitych złogów tkanki tłuszczowej.

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA (kawitacyjna) to progresywny zabieg 3-etapowy:

1 Etap - wygrzanie tkanki w głębokim cieple Infra-Red (20min.)

2 Etap - liposukcjaultradźwiękowa (max. 15min. na 1 obszar, np. brzuch, 1 udo, 1 pośladek…)

3 Etap - masaż podciśnieniowy Body Health® (10-20min) lub elektrostymulacja BOTT® (45min)

Cennik:

180zł  brzuch lub talia (50-90min.), karnet 6 zabiegów 900zł

210zł brzuch i talia (70-105min.), karnet 6 zabiegów 1050zł

210zł pośladki lub uda (70-105min.), karnet 6 zabiegów 1050zł

240zł uda i pośladki lub uda i brzuch (110-135min.), karnet 6 zabiegów 1200zł

270zł brzuch, talia i uda (120-145min.), karnet 6 zabiegów 1350zł

 

 • CELLULOGIA - masaż próżniowy BODY HEALTH to niezwykle skuteczna metoda likwidacji lub znacznej redukcji cellulitu i otyłości miejscowej. Działanie urządzenia można porównać do odkurzacza z wałkującymi rolkami. Pacjent zakłada specjalny kombinezon i zostaje poddany działaniu dwóch rolek, umieszczonych w komorze, gdzie wytwarzane jest podciśnienie. Wałkują one skórę równocześnie w kilku kierunkach. Zabieg skutecznie rozbija cellulit, odchudza, wzmacnia skórę i działa przeciwobrzękowo.  Cellulogia (jak Endermologia) działa na skórę i tkankę podskórną, wraz z tkanką tłuszczową. Taki masaż nazywany jest również lipomasażem, endomasażem lub masażem próżniowym. Jest to jedna z najbardziej poszukiwanych i najlepiej rozpoznawalnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki. Jest naturalną, nieinwazyjną i skuteczną metodą oddziałującą na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i gimnastykę! 
 • W wyniku zabiegu następuje likwidacja lub znaczna redukcja cellulitu poprzez robicie złogów komórek tłuszczowych oraz w widoczny sposób redukcja obwodów ciała. Blizny i rozstępy stają się mnie widocznie. 
  Podczas cellulogii całe ciało, z wyjątkiem piersi, masuje się przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w 2 ruchome rolki, podłączonej do rury ssącej.


   http://youtu.be/xXcyFxl_3wY 

  Body Health to masaż próżniowy (typu endermologia) dający widoczne efekty w zwalczaniu cellulitu, likwidowaniu miejscowego nagromadzenia tłuszczu, terapii zaburzeń krążenia nóg i modelowaniu sylwetki. Dzięki poprawie mikrokrążenia w skórze, stosuje się także jako wsparcie innych metod przy likwidacji rozstępów.


  Jak to działa?

  Komputerowo sterowana głowica wykorzystując ciągłe podciśnienie ( maks. 180 mbar) kierowana przez masażystę zasysa skórę (osoba masowana jest ubrana w specjalny cienki kostium) i wykonuje nią masaż ciała rozbijający cellulit, pobudzający głębokie tkanki skóry, stymulujący mikrokrążenie i drenujący.


  Na co pomaga?

  Stosowanie terapii próżniowej Body Health umożliwia leczenie cellulitu w najbardziej zaawansowanych stadiach. Drenaż limfatyczny usuwa nagromadzone płyny i toksyny z miejsca dotkniętego problemem, przyspiesza rozpad tłuszczu i usuwa jego nadmiar w najgłębszych pokładach. Zapobiega również powstawaniu nowych nierówności na skórze. 
  Body Health to również niezastąpiona terapia w przypadku obwodowych zaburzeń krążenia, których objawem są zmęczone opuchnięte nogi. Przy pomocy Body HealthŸ wykonuje się drenaż limfatyczny, który pobudza tkanki skóry, stymuluje mikrokrążenie, usuwa nagromadzone płyny w rejonach objętych schorzeniem, ułatwia usuwanie toksyn i tłuszczu oraz pobudza system krążenia tętniczego.
  Efektem jest natychmiastowa ulga, zmniejszenie obwodu części masowanych (uda, łydki, biodra), poprawa krążenia krwi dająca uczucie lekkości i zwiększenie siły mięśni.
  Masaż próżniowy Body Health wspaniale wspomaga likwidację miejscowego nagromadzenia tłuszczu oraz modelowanie sylwetki. Dzięki usunięciu płynów nadmiernie nagromadzonych w niektórych rejonach ciała, ułatwieniu eliminacji toksyn i tłuszczu oraz pobudzeniu systemu krążenia uzyskujemy zmniejszenie obwodu masowanych części ciała (uda, łydki, biodra) i zwiększenie siły mięśni.

  Działanie:

  • redukcja cellulitu
  • zmniejszenie obwodu od 1-3 cm
  • wygładzenie rozstępów i blizn
  • ujędrnienie skóry (zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny)
  • modelowanie sylwetki
  • drenaż limfatyczny - redukcja obrzęków
  • likwidacja uczucia „ciężkich nóg”
  • oczyszczenie organizmu z toksyn - pobudzenie wymiany komórkowej
  • relaksacja i obniżenie stresu
  • zwiększenie wchłaniania kosmetyków
   

  Jak korzystać?

  Najlepsze efekty uzyskuje się przy serii 6 - 12 zabiegów ( 2 -3 razy w tygodniu w odstępach co najmniej 48 godzin między nimi - tyle czasu potrzebuje organizm by oczyścić się z toksyn). Niekiedy wystarczy kilka zabiegów w serii, a czasem konieczne jest wykonanie kilkunastu (przy bardzo dużym zaawansowaniu choroby). Przed zabiegami wskazane jest rozgrzanie tkanek w saunie parowej w kapsule SPA. Zabieg trwa 35 minut (z sauną ok. 60 min.), w celu wzmocnienia efektu drenującego zaleca się także wypijanie ok. 2 litrów wody dziennie (najlepiej niskozmineralizowanej). Dla podtrzymania efektu, warto powtarzać terapię przynajmniej raz w miesiącu. 

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  • alergie skórne
  • ciąża
  • cukrzyca
  • choroby zakrzepowe
  • żylaki
  • nowotwory
  • choroby serca i tarczycy
  • schorzenia neurologiczne


CENNIK MASAŻU PODCIŚNIENIOWEGO BODY HEALTH

Masaż podciśnieniowy Body Health® – redukcja cellulitu, otyłości miejscowej i zastojów limfatycznych

70zł całe ciało (30min.)+80zł kombinezon do zabiegu

600zł karnet 10 zabiegów na całe ciało + 80zł kombinezon do zabiegu

50zł nogi i pośladki (20min.)

450zł karnet 10 zabiegów na nogi i pośladki

Masaż podciśnieniowy Body Health® z głębokim ciepłem Infra-Red

90zł całe ciało (50min.) + 80zł kombinezon do zabiegu

800zł karnet 10 zabiegów na całe ciało + 80zł kombinezon do zabiegu

70zł nogi i pośladki (40min.)

600zł karnet 10 zabiegów na nogi i pośladki

Karnet 10 zabiegów Body Health® LUX

1050zł zabiegów masażu podciśnieniowego z głębokim ciepłem Infra-Red, 2 pilingi ciała, 2 maski na ciało, kombinezon do zabiegu


Chcesz skutecznie wyszczuplić, wymodelować sylwetkę i poprawić jędrność swojej skóry?
                   
Skorzystaj z zabiegu elektrostymulacji mięśni w "głębokim" cieple InfraRed – to wygodna i sprawdzona metoda stosowana w fizykoterapii. W odnowie biologicznej i kosmetyce znalazła zastosowanie w korygowaniu niedoskonałości sylwetki. Polega na intensywnym pobudzaniu mięśni do pracy, jednocześnie podgrzewając tkankę tłuszczową ciepłem podczerwonym. Zabiegi elektrostymulacji pozwalają ujędrnić skórę i mięśnie brzucha, podnieść i ujędrnić pośladki, wysmuklić talię i uda, pozbyć się miejscowych otłuszczeń ("oponki", "bryczesów"...). Przyjemny nastrój relaksu towarzyszący zabiegowi poprawi Twoje samopoczucie.

Terapia cieplna (ciepło podczerwone InfraRed) jest metodą polegającą na zastosowaniu pasów podgrzewających skórę do ok. 40 stopni Celsjusza. W miejscach ich ułożenia wywołane promieniowanie cieplne podczerwone rozszerza naczynia krwionośne co powoduje lepszą cyrkulację krwi. Ciepło rozprowadzane jest fizjologicznie po całym organizmie dając uczucie rozluźnienia i relaksu. Zabieg ten przyspiesza przemianę materii a jednocześnie poprzez  zmiany zachodzące w naszych komórkach redukcję tkanki tłuszczowejcellulitu. Po ok. 10 zabiegach można stracić od 5 do 11 cm obwodu bioder ud i pasa.

Elektrostymulacja mięśni jest jedną z najlepszych metod w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellitu. Polega ona na pobudzaniu przyczepów mięsni za pomocą prądu elektrycznego. Jest to rodzaj pasywnej gimnastyki opartej na napinaniu i rozluźnianiu mięśni co skutecznie poprawia ich kondycje, a jednocześnie powoduje utratę tkanki tłuszczowej.

Skuteczność elektrostymulacji można sprawdzić na przykładzie mięśni brzucha, które przy udziale elektrostymulatorów są w stanie wykonać 1200 ruchów na godzinę. Od wielu lat zabiegi te wykorzystywane są w medycynie jako rehabilitacja pourazowa. Nowoczesne stymulatory sterowane są komputerowo co zwiększa efektywność używania tego prądu a jednocześnie likwiduje dyskomfort występujący w urządzeniach starego typu. Zabiegi elektrostymulacji mięśni powodują również poprawę wyglądu skóry, która robi się bardziej jędrna a zarazem młodsza.

Terapia cieplna jest metodą polegającą na zastosowaniu pasów podgrzewających skórę do ok. 40 stopni Celsjusza. W miejscach ich ułożenia wywołane promieniowanie cieplne podczerwone rozszerza naczynia krwionośne co powoduje lepszą cyrkulację krwi. Ciepło rozprowadzane jest fizjologicznie po całym organizmie dając uczucie rozluźnienia i relaksu. Zabieg ten przyspiesza przemianę materii a jednocześnie poprzez  zmiany zachodzące w naszych komórkach redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Po ok. 10 zabiegach można stracić od 5 do 11 cm obwodu bioder ud i pasa.

JAK DZIAŁA?

 • Elektrostymulacja zastępuje trening siłowy wywołując skurcze mięśni za pomocą impulsów elektrycznyc

 • zastępując trening siłowy nie obciąża stawów i kręgosłupa

 • nie wymaga wysiłku fizycznego, jest bezpieczna i całkowicie bezbolesna.

 
          EFEKTY ZABIEGÓW:
 • znaczna redukcja cellulitu
 • redukcja miejscowo zalegającej, "opornej" tkanki tłuszczowej, np. tzw. oponki, brzuszka, bryczesów, itp.
 • modelowanie sylwetki
 • redukcja masy ciała
 • elektrostymulacja mięśni ma dobroczynny wpływ na ujędrnienie skóry w trakcie kuracji odchudzających oraz pozwala utrzymać doskonałą figurę po zrzuceniu zbędnych kilogramów.
 • elektrostymulacja jest alternatywą dla wyczerpujących treningów, nie zastępuje jednak aktywności fizycznej. Jest to trening bierny. W trakcie zabiegu odpoczywasz, a mięśnie wykonują skurcze i z każdym zabiegiem wzmacniają się, skóra staje się bardzie napięta.
 • widoczna utrata centymetrów w obwodach i znaczne ujędrnienie ciała.
 • odchudzanie staje się o wiele łatwiejsze, gdy wraz z efektami uzyskanymi przez dietę pozbywasz się zbędnych krągłości z brzucha, ramion czy ud.
 • ujędrnienie ciała
 • wzmocnienie mięśni
 • łagodzenie napięcia i bólu, relaks i rehabilitacja.

O elektrostymulacji

Urządzenia do elektrostymulacji mięśni działają w oparciu o prąd zmienny (pulsacyjny) Faradaya. Po raz pierwszy został wykorzystany przez dr Faradaya w 1920 roku; początkowo w fizjoterapii, do wzmocnienia mięśni przez ich regularne kurczenie i rozkurczanie. Impulsy działają na mięśnie jak przy ćwiczeniu, gimnastyce.

Użycie aparatów wytwarzających impulsy zyskało popularność wraz z rozwojem technologii. Posłużmy się przykładem: mięśnie brzucha mogą przy udziale aparatu wykonać 1200 ruchów na godzinę. W tym czasie człowiek jest w stanie fizycznie wykonać jedynie 50 skłonów. Eksperci są zdania, że 30-minutowa stymulacja mięśni odpowiada 6 - 8 godzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Gimnastyka powoduje wzmocnienie mięśni i spalanie nagromadzonego tłuszczu.Elektrostymulatory są wciąż wykorzystywane w fizykoterapii. Osoby, które uległy kontuzjom mogą znacznie szybciej przywrócić normalną pracę mięśni. Wiele mięśni nie jest stymulowanych - nawet podczas ruchliwego sportu, jak np. w tenisie, joggingu, jazdy rowerem, gry w piłkę. Elektroniczna Stymulacja Mięśni (EMS) może być pożyteczna dla różnych grup mięśniowych, takich jak brzucha, ud, rąk, które się znacznie męczą podczas normalnej pracy.

Elektrostymulatory serii Platinum BOTT generują impulsy monofazowe, typu neofaradycznego.

Ceny zabiegów:

Elektrostymulacja BOTT® – wyszczuplanie i modelowanie sylwetki

60zł 1 zabieg (30-45min.)

500zł karnet 10 zabiegów

Elektrostymulacja BOTT® w głębokim cieple Infra-Red

70zł 1 zabieg (50-65min.)

600zł karnet 10 zabiegów 600zł