Instytut DERMINA Piła
Brytyjski lider w 23 krajach na 3 kontynentach. W Instytucie DERMINA, jako jedyny w Pile!

Najczęściej zadawane pytania...
 
rzesy przed i po
 

Jak długo utrzymują się rzęsy?

2-3 miesiące, a przy regularnym uzupełnianiu efekt na stałe.


Jaka jest różnica między metodą Nouveau Lashes a „kępkami”?

Różnica pomiędzy tradycyjnymi kępkami, a Nouveau Lashes polega na tym, że tradycyjne kępki to zbiór 5/6 włókien, które przykleja się do skóry i pozostają na niej kilka dni (5-7dni). Nouveau Lashes to pojedyncze włoski, przyklejane 1:1, które dzięki temu utrzymują się do 8 tygodni w zależności od cyklu życia rzęsy danej osoby (przeciętny cykl to 90dni).


Należy pamiętać, że w metodzie Nouveau Lashes obciążenie pojedynczej rzęsy jest na tyle niewielkie, że nie zakłóca prawidłowego cyklu, a przez co efekt jest maksymalnie długi.


Czy są inne, dostępne kolory rzęs poza czarnymi?

Tak, fioletowe, szmaragdowe i granatowe. Dla efektu Glamour w okresie karnawałowym można doczepić do nich cyrkonie Swarovski'ego.


Czy rzęsy naprawdę wyglądają naturalnie?

Tak, gdyż są bardzo lekkie i stapiają się z rzęsą, do której zostały doklejone.

Czy będę odczuwać jakiś dyskomfort podczas wykonywania zabiegu?

Nie, zabieg jest bezbolesny i całkowicie nieodczuwalny. Pani oczy będą zamknięte podczas jego trwania.


Czy mogę pływać i kąpać się z wydłużonymi rzęsami?

Tak, można już 2 godziny po zabiegu.


Jak długo trwa sam zabieg?

Od 2-4 godzin w zależności od ilości zaaplikowanych rzęs.


Czy można usunąć wydłużone rzęsy?

Tak, ale może to wykonać tylko specjalista!!! Z tego tytułu w naszym salonie usługa zdjęcia przedłużonych rzęs jest wykonywana bez opłaty.


Do jakiej długości mogę wydłużyć moje rzęsy?

Od 30% do 50% naturalnej długości.


Czy po wykonaniu zabiegu konieczna jest korekta?

Tak samo jak paznokcie i włosy, rzęsy rosną i mają swój cykl życia. Przeciętny cykl życia rzęsy to 90 dni. Zabieg przedłużania rzęs wykonuje się w średnim stadium ich życia, kiedy pozostało im w przybliżeniu 45 dni. Pojedyncze rzęsy mogą pozostać na miejscu nawet przez 2 miesiące. By efekt był stale taki sam (najlepszy) pod względem grubości oraz ilości zaaplikowanych rzęs, zaleca się uzupełnienie co 2-3 tygodnie. Wtedy zabieg trwa nie dłużej niż 2h.


Czy można zakładać Nouveau Lashes na rzęsy po hennie lub po trwałej?

Nouveau Lashes mogą być aplikowane po hennie, pod warunkiem, że rzęsy są suche. Po zakończonym zabiegu nie ma potrzeby później wykonywania zabiegu henny, ponieważ nouveau lashes też są czarne.

Nie można wykonać przedłużenia metodą Nouveau Lashes po trwałej na rzęsach, gdyż rzęsy są zbyt zniszczone, co utrudnia lub uniemożliwia aplikację.

Nie wolno też stosować zalotki lub trwałej na rzęsach po aplikacji Nouveau Lashes.

Dopuszcza się stosowanie Nouveau Lashes po makijażu permanentnym.


Czy można stosować tusz do rzęs?

Rzęsy Nouveau Lashes są tak piękne, że nie ma potrzeby ich tuszowania.

Jeżeli jednak chciałabyś je tuszować, możesz to zrobić maskarą, którą możesz zakupić w autoryzowanym salonie Nouveau Lashes.


Czy zabieg przedłużania rzęs może być porównywany z zabiegiem przedłużania włosów?

Można porównywać oba zabiegi. Jednak w przypadku zbyt małego doświadczenia osoby wykonującej zabieg przedłużania włosów, włosy mogą ulec zniszczeniu - mogą stać się cieńsze. Natomiast nawet zła aplikacja rzęs, nie ma wpływu na zdrowie odrastających rzęs, więc automatycznie ryzyko jest znikome.


Czy klej Nouveau Lashes jest bezpieczny?

Nouveau Lashes klej jest najwyższej jakości, hiperalergicznym, bezzapachowym, badanym medycznie klejem, nadającym się do stosowania przy wrażliwych oczach i co ważne nie ma kontaktu ze skórą. Nawet przypadkowe lub błędne aplikowanie kleju w niewłaściwym miejscu jest całkowicie usuwalne remover’em, co czyni cały zabieg 100% bezpiecznym.


Czy Nouveau Lashes niszczą naturalne rzęsy?

Nie. Nouveau Lashes nie niszczą naturalnych rzęs pod warunkiem, że klientka o nie dba. Dlatego bardzo ważne jest, aby zasięgnąć szczegółowych informacji odnośnie pielęgnacji.

Naturalne rzęsy mogą zostać jedynie uszkodzone, jeżeli omyłkowo zostaną wyrwane.