Instytut DERMINA Piła

Pajączki, czyli rozszerzone naczynka, najbardziej widoczne są na twarzy po lecie lub mroźnej zimie. Promienie słońca, wiatr i mróz powodują bowiem, że naczynia włosowate skóry rozszerzają się, pękają i mogą pojawiać się w nich stany zapalne. Zmiany takie z czasem stają się coraz większe. Pajączki nie tylko szpecą skórę, ale mogą też być początkiem trądziku różowatego lub alergii. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja skóry i pozbycie się już istniejących zmian.

Pajączki bardzo często pojawiają się na nagach, np. po przebytej ciąży. Ich usunięcie jest najczęściej szybkie i bezproblemowe. 

W zależności od naczynka (jego koloru i głębokości), indywidualnie dobieramy metodę jego zamknięcia.

Zabieg metodą Mikrolizy (microlisis) jest bardzo bezpieczny i krótki. Osoba zamykająca naczynko jedynie dotyka igiełką miejsc (bez wkłucia), w których jest ono otwarte i podwpływem impulsów naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a naczynko raz zamknięte nigdy ponownie się nie otworzy.

Najczęściej wystarczy jeden zabieg aby całkowicie zamknąć pojedyncze zmiany naczyniowe. W przypadku bardziej rozległych zmian wykonuje się 2-3 zabiegi.

 

                              
Jak działa Mikroliza

Za pomocą specjalnej sondy pukamy wzdłuż naczynia (nie wkłuwamy igły!), które obkurcza się i zamyka. Klient odczuwa lekkie szczypanie, a znieczulenie jest zbędne. W dniu zabiegu tworzy się cieniutki strupek (może być lekkie zaczerwienienie), który musi się zagoić i samoistnie złuszczyć w ciągu kilku dni. Powierzchnię poddaną zabiegowi należy pielęgnować , żeby nie doszło do infekcji lub mechanicznego usunięcia gojącego się strupka (nie ma wówczas ryzyka powstania blizny). Można stosować preparaty aloesowe lub maść Bepanthen.

Cennik zabiegów (przybliżoną cenę zabiegu ustalamy przed jego rozpoczęciem-wynosi 100zł za 30min), do ceny zabiegu należy doliczyć koszt jednorazowej sondy 10zł:

Pojedyncze naczynko płaskie "nitka"  ok.50zł
Pajączek (naczyniak gwiaździsty) ok. 50zł
Rubinek 20zł
Policzek ok. 150zł
Nos ok. 50-200zł
Nogi od 50zł (około 10zł za 1cm kw.)