Instytut DERMINA Piła

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Metoda ta jest wykorzystywana od lat i polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w chorobowo zmienione obszary na skórze. Mezoterapię wykonuje się mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.

W latach siedemdziesiątych spopularyzował ją francuski lekarz M.Pistor, który zaczął wykorzystywać mezoterapię w dermatologii estetycznej. Poprzez dostarczanie substancji odżywczych w odpowiednie miejsca na ciele takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch, zapobiega się starzeniu skóry, wypadaniu włosów oraz redukuje się cellulit i otyłość miejscową.

W mezoterapii sporządza się roztwory, które zazwyczaj stanowią mieszaninę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Każdy koktajl używany podczas zabiegów mezoterapii, ma inny skład. Ten najwłaściwszy dobierany jest po wstępnej diagnozie.SKINKO E - mezoterapia polegająca na biouzupełnieniu składników funkcjonalnych skóry zapobiega przedwczesnemu pojawieniu się oznak starzenia się skóry i pozwala na zachować aktywny tropizm w komórkach skóry właściwej, pozwala zachować biologiczne własności skóry i wzmocnić naturalne piękno poprzez poprawę nawilżenia i tropizmu komórek.

Skinko E to - zapewnienie podstawowych składników potrzebnych do regeneracji skóry oraz chrona przed stresem oksydacyjnym i szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych.
Skutek to młodziej wyglądająca, zdrowsza skóra o piękniejszej barwie, większym blasku i świeżości.

Wyrób medyczny w postaci zastrzyków  w 5 ml fiolkach  
Opakowanie zawiera 10 fiolek.
Przeznaczenie: śródskórne wstrzyknięcia w skórę twarzy, szyi, dekoltu ,rąk, brzucha, nóg 
Metody stosowania: punkt po punkcie, liniowe, wsteczne, nappage, krzyżowe, systemy transdermalne.

Skinko E zawiera:

Kwas hialuronowy: 32 mg (najwyższe możliwe stężenie)

Minerały: amon, wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, nikiel, potas, sód, cyna, cynk

Aminokwasy: Alanina, Arginina, asparagina, kwas asparaginowy, cysteina, kwas glutaminowy, glutamina, glicyna, histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina

Witaminy: Biotyna (witamina B8), pantoteinian wapnia (witamina B5), chlorek choliny, kwas foliowy (witamina B9), inozytol (witamina B7), nikotynamid (witamina B3), pirydoksyna (witamina B6), ryboflawina  (witamina B2), tiamina (witamina B1), witamina B12, ryboflawina, fenyloalanina, prolina, seryna, treonina, tryptofan,  tyrozyna, walina

SKINKO Esynergiczne biouzupełnienie jest idealnym rozwiązaniem podczas stosowania wszelkich innych zabiegów pielęgnacji skóry (bioregeneracja, wypełnianie i piling) do uzyskania zwiększonego przeciwdziałania starzeniu się skóry, nadaje się do wszystkich typów skór, dla pacjentek w każdym wieku oraz do zastosowań na małych i dużych obszarach ciała.

Cennik zabiegów:

Mezoterapia igłowa preparatem SKINKO E® (z maksymalnym stężeniem kwasu hialuronowego 32mg)

350zł twarz

200zł szyja lub dekolt

490zł twarz z szyją lub dekoltem

590zł twarz z szyją i dekoltem

Zalety Mezoterapii:

 • Likwiduje lub spłyca zmarszczki
 • Poprawia kondycję włosów
 • Przywraca gładkość skóry ciała

Mezoterapia pozwala szybko, w sposób nie chirurgiczny poprawić kondycję i wygląd skóry. Iniekcje substancji (kwas hialuronowy absorbujący wodę w skórze, kompleksy peptydowe i multiwitaminowe, krzem organiczny...) nawilżają, wzmacniają konstrukcję i napięcie skóry, ujędrniają, wygładzają zmarszczki, stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, emulgują tłuszcze. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej, a to ma korzystny wpływ na Twoje doskonałe samopoczucie i pewność siebie.

Mezoterapia polecana jest także na kłopoty z włosami

Jest to skuteczna metoda zwłaszcza w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy (minoksydyl, dekspantenol i oligoelementy) powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania, a w 20% przypadków możliwe jest nawet odrastanie włosów. Mezoterapia może stanowić uzupełnienie leczenia farmakologicznego.

Wskazania do Mezoterapii skóry głowy

 • Wypadanie włosów na skutek:
  • ubogiej diety
  • słabego krążenia
  • zmian hormonalnych
  • w okresie ciąży czy laktacji
 • Łysienie:
  • łysienie androgenowi
  • łysienie plackowate
 • Oraz
  • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy
  • sezonowe przerzedzenie włosów

O czym warto wiedzieć poddając się zabiegowi?

Częstość zabiegów mezoterapii dostosowuje się do indywidualnych potrzeb. Jeśli chodzi o odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu, najlepszym sposobem jest zastosowanie terapii uderzeniowej złożonej z ok. 4-5 zabiegów w odstępach 10 dniowych (w przypadku redukcji cellulitu lub otyłości miejscowej 6-8 zabiegów). Po pół roku można zabieg powtórzyć w celu podtrzymania efektów wcześniejszej serii.

Po zabiegu należy zdecydowanie unikać słońca przez kilka dni lub chronić skórę preparatami z filtrem.

Przeciwwskazania:

 • alergie na składniki koktajli,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • cukrzyca,
 • stany zapalne skóry, opryszczka, rany,
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców).