Instytut DERMINA Piła
Nowość na polskim rynku.

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA(KAWITACYJNA)

Promocja -30% na zbiegi liposukcji ultradźwiękowej (progresywny zabieg 3-etapowy)

np. BRZUCH I TALIA - cena promocyjna: 145zł (zamiast 210zł)

Liposukcja ultradźwiękami o niskiej częstotliwości jest jedyną alternatywą dla zabiegów liposukcji chirurgicznej.


 
 
Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna)?
 
 
ULTRADŹWIĘKI 40Khz - o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. uda, brzuch, talia, biodra, ręce, okolice kolan. Metoda jest skuteczna u osób z otyłością miejscową redukując tkankę tłuszczową w miejscach z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami, nie należy jej stosować jako formy leczenia nadwagi.
Pod wpływem ultradźwięków dochodzi do trwałego uszkodzenia komórek tłuszczowych, a co za tym idzie - likwidacji cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej , która następnie jest usuwana z organizmu z wyniku procesów metabolicznych. Po zabiegu kawitacji ultradźwiękowej w celu usprawnienia usuwania uwolnionego tłuszczu zaleca się zastosowanie drenażu limfatycznego, elektrostymulacji oraz radiofrekwencji RF (fala radiowa) lub sonoforezy, która ujędrni skórę.

Efekty kawitacji ultradźwiękowej można porównać nawet do chirurgicznej liposukcji. Wykonanie serii zabiegów pozwala na zmniejszenie numeru noszonych ubrań już o 1 do 2 rozmiarów, natomiast w obwodzie można stracić aż 6 centymetrów. Trzeba zaznaczyć, że metoda ta jest zupełnie bezinwazyjna, podczas gdy typowa liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, wykorzystującym falę ultradźwiękową o niskiej częstotliwości w celu dokonywania zmian w zakresie modelowania sylwetki oraz zwalczania cellulitu. 
 
Metoda ta ma zastosowanie głównie przy redukcji lokalnego otłuszczenia i cellulitu, podnoszenia i wyszczuplania pośladków, redukcji bryczesów, a także odchudzania wewnętrznej strony ud i ramion.
 

Zabiegi najczęściej wykonywane są na:

 • dolnej części pleców
 • brzuchu
 • pośladkach
 • udach
 • łydkach
 • ramionach

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?

Zazwyczaj efekt widoczny jest już po pierwszym lub jednym z pierwszych zabiegów serii. Dla pełnego efektu należy wykonać określoną ilość serii zabiegów (4 - 10 zabiegów co 7 dni). Wówczas rezultaty mogą być porównywalne z alternatywnymi bardziej inwazyjnymi zabiegami odchudzającymi i redukującymi tkankę tłuszczową.

Czas zabiegu zależy od powierzchni ciała poddanej zabiegowi i wynosi od 30 do 90 minut.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • rozrusznik serca
 • słaba krzepliwość krwi
 • nosicielstwo HIV
 • przepuklina
 • przebywanie w środowisku zawierającym różne toksyczne opary, np. środki ochrony roślin w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem
 • łuszczyca i inne choroby skóry
 • zapalenie żył
 • choroby nowotworowe
 • z zabiegu muszą też zrezygnować osoby z niewydolnością wątroby, która mogłaby sobie nie poradzić z syntezą rozbitej tkanki tłuszczowej.
 • stany gorączkowe i podgorączkowe organizmu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem zaleca się wypić ok. 1l wody.

Czy same zabiegi pozwolą uzyskać wymarzoną sylwetkę?

Zabiegi pomagają pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że prawdziwy sukces to połączenie tych zabiegów z odpowiednią dietą oraz zwiększeniem aktywności fizycznej. Wprowadzenie zdrowej zasady picia około 2,5 litra wody dziennie pozwoli szybciej pozbyć się rozbitych złogów tkanki tłuszczowej.
 

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA (kawitacyjna) to progresywny zabieg 3-etapowy:

1 Etap - wygrzanie tkanki w głębokim cieple Infra-Red (20min.)

2 Etap - liposukcjaultradźwiękowa (max. 15min. na 1 obszar, np. brzuch, 1 udo, 1 pośladek…)

3 Etap - masaż podciśnieniowy Body Health® (10-20min) lub elektrostymulacja BOTT® (45min)

Cennik:

180zł  brzuch lub talia (50-90min.), karnet 6 zabiegów 900zł

210zł brzuch i talia (70-105min.), karnet 6 zabiegów 1050zł

210zł pośladki lub uda (70-105min.), karnet 6 zabiegów 1050zł

240zł uda i pośladki lub uda i brzuch (110-135min.), karnet 6 zabiegów 1200zł

270zł brzuch, talia i uda (120-145min.), karnet 6 zabiegów 1350zł