Instytut DERMINA Piła
Chcesz skutecznie wyszczuplić, wymodelować sylwetkę i poprawić jędrność swojej skóry o pozbyć się cellulitu?
                   
Skorzystaj z zabiegu elektrostymulacji mięśni – metoda ta znalazła zastosowanie w odnowie biologicznej i kosmetyce w korygowaniu niedoskonałości sylwetki. Polega na intensywnym pobudzaniu mięśni do pracy i spalaniu tkanki tłuszczowej. Zabiegi elektrostymulacji pozwalają ujędrnić skórę i mięśnie brzucha, podnieść i ujędrnić pośladki, wysmuklić talię i uda, a pasy grzewcze na ciepło głębokie pomagają spalić nagromadzoną tkankę tłuszczową i zmniejszyć cellulit. Przyjemny nastrój relaksu towarzyszący zabiegowi poprawi Twoje samopoczucie.

Jeśli więc chcesz pomóc sobie w walce ze zbędnymi kilogramami i tzw. skórką pomarańczową wykorzystaj elektrotrening. Przeznaczony jest dla tych, którzy oczekują szybkich efektów. Metoda ta gwarantuje szybkie odchudzanie, modelowanie i ujędrnianie Twojego ciała.

Elektrotrening jest bezbolesną, a zarazem skuteczną metodą dającą szybkie i długotrwałe efekty, a co najważniejsze – nie wymagają wysiłku i intensywnych treningów na siłowni. Wystarczy wygodnie położyć się na łóżku i odprężyć, a urządzenie zaprogramowane na najdogodniejszy program samodzielnie pobudzi Twoje mięśnie do pracy. Odpoczywając wykonuje się solidny trening - bez zmęczenia, pocenia i  przerostu mięśni następuje przebudowa struktury ciała.

Pamiętaj, że zaledwie 30-minutowy trening elektrostymulacji zastępuje 3-godzinny, intensywny trening na siłowni.

Elektrostymulacja mięśni jest jedną z najlepszych metod w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellitu. Polega ona na pobudzaniu przyczepów mięśni za pomocą prądu elektrycznego. Jest to rodzaj pasywnej gimnastyki opartej na napinaniu i rozluźnianiu mięśni co skutecznie poprawia ich kondycje, a jednocześnie powoduje utratę tkanki tłuszczowej.

Skuteczność elektrostymulacji można sprawdzić na przykładzie mięśni brzucha, które przy udziale elektrostymulatorów są w stanie wykonać 1200 ruchów na godzinę. Od wielu lat zabiegi te wykorzystywane są w medycynie jako rehabilitacja pourazowa. Nowoczesne stymulatory sterowane są komputerowo co zwiększa efektywność używania tego prądu a jednocześnie likwiduje dyskomfort występujący w urządzeniach starego typu. Zabiegi elektrostymulacji mięśni powodują również poprawę wyglądu skóry, która robi się bardziej jędrna a zarazem młodsza.

Terapia cieplna jest metodą polegającą na zastosowaniu pasów podgrzewających skórę do ok. 40 stopni Celsjusza. W miejscach ich ułożenia wywołane promieniowanie cieplne podczerwone rozszerza naczynia krwionośne co powoduje lepszą cyrkulację krwi. Ciepło rozprowadzane jest fizjologicznie po całym organizmie dając uczucie rozluźnienia i relaksu. Zabieg ten przyspiesza przemianę materii a jednocześnie poprzez  zmiany zachodzące w naszych komórkach redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Po ok. 10 zabiegach można stracić od 5 do 11 cm obwodu bioder ud i pasa.

JAK DZIAŁA?

 • Elektrostymulacja zastępuje trening siłowy wywołując skurcze mięśni za pomocą impulsów elektrycznyc

 • zastępując trening siłowy nie obciąża stawów i kręgosłupa

 • nie wymaga wysiłku fizycznego, jest bezpieczna i całkowicie bezbolesna.

 
          EFEKTY ZABIEGÓW:
 • znaczna redukcja cellulitu
 • redukcja miejscowo zalegającej, "opornej" tkanki tłuszczowej, np. tzw. oponki, brzuszka, bryczesów, itp.
 • modelowanie sylwetki
 • redukcja masy ciała
 • elektrostymulacja mięśni ma dobroczynny wpływ na ujędrnienie skóry w trakcie kuracji odchudzających oraz pozwala utrzymać doskonałą figurę po zrzuceniu zbędnych kilogramów.
 • elektrostymulacja jest alternatywą dla wyczerpujących treningów, nie zastępuje jednak aktywności fizycznej. Jest to trening bierny. W trakcie zabiegu odpoczywasz, a mięśnie wykonują skurcze i z każdym zabiegiem wzmacniają się, skóra staje się bardzie napięta.
 • widoczna utrata centymetrów w obwodach i znaczne ujędrnienie ciała.
 • odchudzanie staje się o wiele łatwiejsze, gdy wraz z efektami uzyskanymi przez dietę pozbywasz się zbędnych krągłości z brzucha, ramion czy ud.
 • ujędrnienie ciała
 • wzmocnienie mięśni
 • łagodzenie napięcia i bólu, relaks i rehabilitacja.

O elektrostymulacji

Urządzenia do elektrostymulacji mięśni działają w oparciu o prąd zmienny (pulsacyjny) Faradaya. Po raz pierwszy został wykorzystany przez dr Faradaya w 1920 roku; początkowo w fizjoterapii, do wzmocnienia mięśni przez ich regularne kurczenie i rozkurczanie. Impulsy działają na mięśnie jak przy ćwiczeniu, gimnastyce.

Użycie aparatów wytwarzających impulsy zyskało popularność wraz z rozwojem technologii. Posłużmy się przykładem: mięśnie brzucha mogą przy udziale aparatu wykonać 1200 ruchów na godzinę. W tym czasie człowiek jest w stanie fizycznie wykonać jedynie 50 skłonów. Eksperci są zdania, że 30-minutowa stymulacja mięśni odpowiada 6 - 8 godzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Gimnastyka powoduje wzmocnienie mięśni i spalanie nagromadzonego tłuszczu.Elektrostymulatory są wciąż wykorzystywane w fizykoterapii. Osoby, które uległy kontuzjom mogą znacznie szybciej przywrócić normalną pracę mięśni. Wiele mięśni nie jest stymulowanych - nawet podczas ruchliwego sportu, jak np. w tenisie, joggingu, jazdy rowerem, gry w piłkę. Elektroniczna Stymulacja Mięśni (EMS) może być pożyteczna dla różnych grup mięśniowych, takich jak brzucha, ud, rąk, które się znacznie męczą podczas normalnej pracy.

Elektrostymulatory serii Platinum BOTT generują impulsy monofazowe, typu neofaradycznego.

Ceny zabiegów:

Elektrostymulacja
1 zabieg 60zł
Karnet 10 zabiegów 500zł (koszt 1 zabiegu 50zł)
Głębokie Ciepło InfraRed
1 zabieg 40 zł
10 zabiegów 300 zł (koszt 1 zabiegu 30 zł)
Elektrostymulacja + Głębokie Ciepło InfraRed
1 zabieg 70 zł
10 zabiegów 600 zł (koszt 1 zabiegu 60 zł)