Instytut DERMINA Piła
 
COSMELAN lub DERMAMELAN - najskuteczniejsza terapia wybielająca przebarwienia

Przed zabiegiem                             Miesiąc po zabiegu


Przed zabiegiem                                        Miesiąc po zabiegu


Przed zabiegiem                                   Miesiąc po zabiegu
Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Być może próbowali Państwo różnych mniej lub bardziej skutecznych zabiegów redukujących te plamy. Od niedawna jest dostępny w Polsce (w Europie od kilku lat) zabieg o nazwie Cosmelan, który w około 98% przypadków (na podstawie przeprowadzonych badań) usuwa lub znacznie redukuje przebarwienia, nawet te zadawnione, istniejące wiele lat. Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry.   
Według obecnie dostępnej światowej wiedzy jest to najskuteczniejszy zabieg usuwający przebarwienia na twarzy różnego pochodzenia. Jednocześnie doskonały efekt odmładzający skórę.
Mechanizm działania
Mechanizm działnia COSMELANU i DERMAMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w preparatach COSMELAN i DERMAMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. COSMELAN i DERMAMELAN jest skuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.
Zalety
- Zawiera czynniki rozjaśnijące o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy, Dermamelan dodatkowo kwas salicylowy) 
- Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. 
- Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma 
czytaj więcej...
 
- Bezpieczny. 
- Może być wykonywany o każdej porze roku, ale wymaga stosowania kremów    z filtrem minimum 30
- Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.
- Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory. 
- Stymuluje odnowę kolagenu. 
Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry plamy znikają po 8 do 10 dniach. Pacjent kontynułuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN 2 krem lub DERMAMELAN krem. Osoby o jasnej karnacji - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.
Pełen efekt zabiegu jest widoczny po miesiącu, ale kosmetyki domowe należy stosować 3 miesiące. Czasami należy wykonać 2 zabiegi, ale prawie zawsze kończy się na jednym.
Przebieg kuracji
Podczas pierwszej wizyty kosmetyczka zapoznaje klienta o zasadach działania i etapach zabiegu. Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych (minimum 3 tygodnie- krem Cosmelan 2 lub Dermamelan). Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie! Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2 lub Dermamelan krem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać zniweczone . U niektórych osób kuracja kremem Cosmelan 2 Dermamelan musi zostać przedłużona, aby osiągnąć pełny efekt.
Skóra po zabiegu
W trakcie pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to normalna reakcja po zabiegu Cosmalan. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym .
Rezultaty
Stan skóry poprawia się po tygodniu od rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry ( fototyp IV i V ) plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji ( fototyp I i II ) i fototyp III - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.
Cena:
Cena zabiegu w gabinecie wraz z terapią domową (krem Cosmelan 2 lub Dermamelan) - 1400 zł 
Cena dodatkowego kremu Cosmelan 2 lub Dermamelan - 540 zł