Instytut DERMINA Piła
Makijaż permanentny brwi metodą włosa lub cienia

Instytucie DERMINA stosujemy potrójne znieczulenie (w tym niską temperaturą generowaną przez francuskie urządzenie CrioLift), minimalizujące dyskomfort w czasie zabiegu oraz naświetlanie laserem biostymulującym wspomagające gojenie naskórka.

Przykłady wykonanych pigmentacji brwi:

Przed zabiegiem                               Miesiąc po zabieguPrzed zabiegiem                               W dniu zabiegu


Przed zabiegiem             W dniu zabiegu              2 lata po zabiegu

Makijaż permanentny utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 2 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.

W zależności od rozległości wykonanie makijażu permanentnego może trwać od 60 minut do 3 godzin. W ciągu kilkunastu dni po zabiegu makijaż ulega rozjaśnieniu i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie - korekta. W Instytucie pracujemy na profesjonalnym urządzeniu wysokiej klasy zapewniającym całkowitą sterylność i komfort. Stosowane przez nas pigmenty są przebadane i posiadają niezbędne certyfikaty, charakteryzują się pięknymi kolorami.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami proponowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
W ciągu kilkunastu dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do około 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

  • infekcja
  • ciąża
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • przyjmowanie leków sterydowych

Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza.

Cena zabiegu:

Metoda cienia 600 zł (przy niewielkich ubytkach cena ustalana jest indywidualnie od 250zł).

Metoda włosa 700zł

W cenę zabiegu wliczona jest druga wizyta (korekta), która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.


Używane w Instytucie DERMINA holenderskie barwniki Nouveau Contour wytwarzane są zgodnie z surowymi europejskimi normami dotyczącymi produkcji preparatów stosowanych w zabiegach z przerwaniem ciągłości naskórka zgodnie ze standardami ISO 9001 i  EN 13485 (European Medical Standard). Nouveau Contour gwarantuje Państwu, że wykorzystane zostają wyłącznie substancje barwiące najlepszej jakości wyselekcjonowane drogą specjalistycznych kontroli. Wszystkie barwniki oceniane są pod względem: składu i budowy chemicznej, formy krystalicznej, stopnia ziarnistości, testów mikrobiologicznych, intensywności koloru, trwałości  i czystości barwy. Dzięki zastosowaniu wysoko rozwiniętej technologii kompresji stosowanej w procesie produkcji, możliwe jest uzyskanie maksymalnej ilości substancji barwiącej w pigmencie. W ten sposób osiągnięta zostaje maksymalna intensywność koloru, gwarantująca idealną pigmentację i jej trwałość. Dodatki w barwnikach zapewniają ich sterylność i dobrą rozpuszczalność.

Unikalny System Identyfikacji Koloru (Color Identification System - CIS) zapewnia pewny wybór koloru pigmentu. Nouveau Contour wyeliminował zgadywanie dotyczące właściwego doboru koloru, a w szczególności ich łączenia.