Instytut DERMINA Piła

Ratunkiem dla ust, których kontur jest nierówny (np. po wielu opryszczkach), usta są niesymetryczne lub niezbyt ładne, jest makijaż permanentny ust.

Jeśli naturalny kolor warg jest wciąż intensywny i nie wymaga dużej korekty kształtu wystarczy wykonanie konturu ust. Jeśli natomiast kolor czerwieni wargowej jest blady lub nierówny oraz gdy chcemy zmienić kolor ust, należy wykonać makijaż permanentny konturu ust z wypełnieniem.

Usta można również lekko powiększyć lub skorygować niesymetryczność przesuwając kontur nieznacznie poza naturalny rysunek ust.

Makijaż permanentny utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 2 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.


Przed zabiegiem                     W dniu zabiegu                     Miesiąc po zabiegu


Przed zabiegiem                     Miesiąc po zabiegu

W zależności od rozległości wykonanie makijażu permanentnego może trwać od 60 minut do 3 godzin. W ciągu kilkunastu dni po zabiegu makijaż ulega rozjaśnieniu i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie - korekta. W Instytucie pracujemy na profesjonalnym urządzeniu wysokiej klasy zapewniającym całkowitą sterylność i komfort. Stosowane przez nas holenderskie pigmenty są przebadane i posiadają niezbędne certyfikaty, charakteryzują się pięknymi kolorami.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami proponowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
W ciągu kilkunastu dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do około 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

  • infekcja
  • ciąża
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • przyjmowanie leków sterydowych

Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza.

Ceny zabiegów: 

Kontur ust   600zł

Kontur ust z wypełnieniem   900zł

W cenę zabiegu wliczona jest druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.